חדשות ועדכונים

נמחקה ייצוגית כנגד מועדון “הברקפסט” בגין עישון במקום: “לא קיימת כל עילת תביעה”

ביהמ”ש המחוזי בת”א דחה ומחק בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך 50 מיליון ₪ כנגד מועדון “הברקפסט” בת”א, שהוגשה בטענה להפרה חמורה, בוטה ויומיומית של הוראות החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון.

בהחלטתו מתח השופט יהודה פרגו ביקורת נוקבת על התנהלות המבקשת, תוך דחיית כלל הטענות כנגד המועדון. לטענתה של המבקשת, המועדון כולו הופעל כשטח ציבורי רציף אחד, ללא הפרדה, בו העישון מותר בכל פינה ופינה. בנוסף, טענה המבקשת כי במועדון לא קיים שילוט האוסר על עישון אלא שילוט הפוך – המתיר עישון.

בתשובתו לביהמ”ש דחה המועדון את הטענות מכל וכול וטען כי הוא עומד בכלל החוקים והתקנות, לרבות אישורים מעיריית ת”א על “איזור עישון מאושר” ונפרד בתוך המועדון. לאחר קבלת כתב התשובה, החליטה המבקשת להסתלק מהתובענה ולחזור בה מכלל טענותיה. שופט בימ”ש המחוזי בת”א יהודה פרגו לא נמנע מביקורת על התנהלות המבקשת, אשר הגישה את הבקשה “כלאחר יד, מבלי לבדוק את העובדות לאשורן ומבלי שנעשתה פנייה למשיבה לקבל את התייחסותה”.

הבעלים של מועדון “הברקפסט” מסר בתגובה: “אנחנו שמחים כי האמת יצאה לאור וכי האמנו בדרכנו מראשית הדרך ועד סופה, שכן המועדון פעל ופועל ללא דופי ע”פ כל דין”.  עו”ד עומר גורן, ממשרד עורכי הדין גורן טפירו, אשר ייצג את המועדון: “פסק הדין מדבר בעד עצמו, וראוי היה להישמר מפני ניצולו לרעה של הליך התובענה הייצוגית לצורך הגשת תביעות סרק חסרות בסיס כגון זו שהוגשה”.

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו!